نمونه سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی دوازدهم + پاسخنامه + سال جدید

0 102

نمونه سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی دوازدهم + پاسخنامه + سال جدید

نمونه سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی دوازدهم + پاسخنامه

دانلود امتحان نهایی علوم و فنون ادبی دوازدهم

سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی

نام درس :  علوم و فنون ادبی  | موضوع : نمونه سوال نهایی | نویسنده : سنجش و پایش کیفیت آموزشی

منتشر شده در نمره یار  | پایه و رشته :  دوازدهم – انسانی

سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی : از سری دسته بندی سوالات نهایی پایه دوازدهم امروز تصمیم گرفتیم سوالات نهایی علوم و فنون ادبی دوازدهم رشته انسانی را برای شما کاربران به همراه پاسخنامه تشریحی و بارم بندی منتشر کنیم که می توانید در ادامه مطلب بصورت مستقیم از وبسایت آموزشی نمره یار دریافت کنید.

علوم و فنون ادبی از دروس مهم و چالش برانگیز رشته انسانی است و در امتحانات نهایی شاهد این نکته بودیم که سوالات سطح بالا طراحی شده بود و بعضی سوالات خارج از کتاب بود که دانش آموزان باید بنا بر هوش ادبی و ذهن ادبی شان پاسخ این سوالات را می دادند اما این سوالات را که برای شما کاربران منتشر می کنیم به شما کمک می کند تا با چارچوب سوالات امتحان نهایی درس علوم و فنون ادبی دوازدهم بیشتر آشنا شده و خود را برای این درس بهتر آماده کنید تا به امید خدا نمره ی خوبی در این درس کسب کنید.

نمونه سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی دوازدهم + پاسخنامه

پاسخنامه ی این سوالات به شما کمک می کند که هر سوال را دقیق بررسی کرده و با جنس سوالات آشنا شوید این به روند یادگیری شما کمک می کند چرا که با مفهوم سوالات آشنا شده و روند حل سوالات را می توانید بهتر تجزیه و بررسی کنید.

البته قابل توجه است که این نمونه سوالات پس از برگزار هر آزمون بروزرسانی می شود و شما کاربران می توانید بعد از برگزاری هر آزمون به این پست مراجعه نمایید و سوال به همراه پاسخنامه را دریافت نمایید.

در کنار این نمونه سوال ما برای شما کاربران گرامی بارم بندی این درس را منتشر کردیم تا نمرات هر بخش و درس را بررسی کرده و بیشتر تمرکز خود را بر بخش هایی بگذارید که بیشترین نمره را به خود اختصاص داده است پس به بارم بندی توجه کنید.

بارم بندی علوم و فنون ادبی به شرح زیر است:

بارم بندی سوالات نهایی علوم و فنون ادبی

موضوع

بارم بندی

تاریخ ادبیات

2 نمره

سبک شناسی

2 نمره

موسیقی شعر

6 نمره

زیبایی شناسی

6 نمره

نقد و تحلیل نظم و نثر

4 نمره

جمع

20 نمره

با توجه به بارم بندی بالا دانش آموزان و داوطلبین رشته انسانی بیشتر به موسیقی شعر (اوزان عروضی) و زیبایی شناسی (آرایه های ادبی) بیشتر توجه کنند و سعی کنند مهارت تشخیص اوزان عروضی و آرایه های ادبی خود را تقویت کنند چرا که این دو بخش از امتحان بیشترین نمره را به خود اختصاص داده است و سوالات چالش برانگیز به احتمال زیاد در این قسمت برای داوطلبین گرامی طراحی می شود پس به شما کاربران گرامی توصیه می شود حتما سعی کنید مهارت تشخیص وزن و پیدا کردن آرایه های ادبی خود را با تکرار تمرین تقویت کنید.

نکات مهم در طراحی سوالات امتحان نهایی علوم و فنون دوازدهم :

– در نمره گذاری پرسش های هر فصل، به تنوع موضوعی و تعداد درس ها توجه شود.
– پرسش های بخش نقد و تحلیل نظم و نثر، بر بنیاد ساختار ارائه شده در بخش تحلیل فصل تنظیم شود.
– بارم آزمون نوبت دوم به نسبت 6 نمره(نوبت اول) / 14 نمره(نوبت دوم) و شهریور طبق بارم بندی جدول فوق از كل كتاب خواهد بود.

دانلود سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی

نمونه سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی دوازدهم + پاسخنامه همانطور که گفته شد این پست پس از برگزاری هر آزمون بروزرسانی خواهد شد.

از منابع زیر می توانید در جهت تقویت خود برای امتحانات این درس استفاده کنید.

لینک مربوطه : گام به گام علوم و فنون ادبی دوازدهم | نمونه سوال نهاییSource link

Leave A Reply

Your email address will not be published.