نمونه سوالات امتحان نهایی جغرافیا دوازدهم + پاسخنامه + سال جدید

0 84

نمونه سوالات امتحان نهایی جغرافیا دوازدهم + پاسخنامه + سال جدید

نمونه سوالات امتحان نهایی جغرافیا دوازدهم + پاسخنامه

دانلود امتحان نهایی جغرافیا

نمونه سوالات امتحان نهایی جغرافیا دوازدهم

نام درس :  جغرافیا  | موضوع : نمونه سوال نهایی | نویسنده : سنجش و پایش کیفیت آموزشی

منتشر شده در نمره یار  | پایه و رشته :  دوازدهم انسانی

نمونه سوالات امتحان نهایی جغرافیا : از سری دسته بندی سوالات امتحان نهایی می خواهیم تمام سوالات امتحان نهایی جغرافیا دوازدهم رشته انسانی را به همراه پاسخنامه و بارم بندی برای شما کاربران منتشر کنیم که می توانید در ادامه مطلب بصورت مستقیم از وبسایت آموزشی نمره یار دریافت کرده و آن ها را تجزیه و بررسی کنید تا با ابعاد و چارچوب سوالات این درس آشنا شوید.

جغرافیا یکی از دروس ساده پایه دوازدهم رشته انسانی است که دانش آموزان می توانند با مرور کارآمد و صحیح مباحث و مفاهیم کتاب به این درس به سادگی مسلط شده و بصورت کاملا آماده سر جلسه امتحان حاضر شوند تا به امید خدا نمره ی کامل در این درس کسب نمایند.

نمونه سوالات امتحان نهایی جغرافیا دوازدهم + پاسخنامه

پاسخنامه ی این سوالات به شما کمک می کند که هر سوال را دقیق بررسی کرده و با جنس سوالات آشنا شوید این به روند یادگیری شما کمک می کند چرا که با مفهوم سوالات آشنا شده و روند حل سوالات را می توانید بهتر تجزیه و بررسی کنید.

البته قابل توجه است که این نمونه سوالات پس از برگزار هر آزمون بروزرسانی می شود و شما کاربران می توانید بعد از برگزاری هر آزمون به این پست مراجعه نمایید و سوال به همراه پاسخنامه را دریافت نمایید.

در کنار نمونه سوالات امتحان نهایی جغرافیا دوازدهم ما برای شما کاربران گرامی بارم بندی این درس را منتشر کردیم تا نمرات هر بخش و درس را بررسی کرده و بیشتر تمرکز خود را بر بخش هایی بگذارید که بیشترین نمره را به خود اختصاص داده است پس به بارم بندی توجه کنید.

بارم بندی نمونه سوالات نهایی جغرافیا به شرح زیر است :

شماره درس

بارم بندی نوبت دوم (خرداد ماه)

بارم بندی شهریور و دی

درس اول

1/5 نمره

3 نمره

درس دوم

1/5 نمره

3 نمره

مهارت جغرافیایی (1)

0/5 نمره

1 نمره

درس سوم

1/5 نمره

2/5 نمره

درس چهارم

3 نمره

3 نمره

مهارت جغرافیایی (2)

2 نمره

1 نمره

درس پنجم

5 نمره

3 نمره

درس ششم

4 نمره

2/5 نمره

مهارت جغرافیایی (3)

1 نمره

1 نمره

مجموع

20=15+5 نمره

20 نمره

دانش آموزان و داوطلبینی که در نوبت خرداد ماه آزمون را می دهند با توجه به بارم بندی بالا بیشتر سعی کنند توجه خود را به درس چهارم، پنجم و ششم به همراه مهارت جغرافیای دوم و سوم اختصاص دهند چرا که دروس فوق الذکر بیشترین بارم بندی را به خود اختصاص داده است.

اما بارم بندی برای دانش آموزانی که در نوبت شهریور و دی آزمون می دهند بصورت عادلانه تر و مساوی تری وضع شده و دانش آموزان باید بر تمام مباحث کتاب مسلط باشند تا بتوانند در این درس نمره ی کامل کسب کنند.

نمونه سوالات امتحان نهایی جغرافیا دوازدهم + پاسخنامه همانطور که گفته شد این پست پس از برگزاری هر آزمون بروزرسانی خواهد شد.

از منابع زیر می توانید در جهت تقویت خود برای امتحانات این درس استفاده کنید.

لینک مربوطه : سوالات متن جغرافیا دوازدهم | نمونه سوال نهایی

سوالات متداول

چه روشی برای موفقیت در امتحانات نهایی مناسب است؟

از روش های موثر و کارآمد برای موفقیت در امتحان نهایی جغرافیا دوازدهم رشته انسانی همانطور که گفته شد مرور کارآمد مطالب کتاب و بررسی و تجزیه و تحلیل نمونه سوالاتی که در این مطلب به اشتراک گذاشتیم می باشد که بسیار برای شما مفید خواهد بود.

سختی سوالات امتحان نهایی جغرافیای دوازدهم انسانی چگونه بوده است؟

سوالات امتحان نهایی جغرافیا دوازدهم انسانی متوسط رو به پایین طراحی شده اند و سوالات از استاندارد نسبتا خوبی برخوارد بودند و مشکلی در رابطه با سوالات دیده نشد اما به شما توصیه می کنیم بر روی سر تیتر های هر مبحث بیشتر تمرکز کنید چرا که سوالات مهم به خود اختصاص داده اند.

آیا بارم بندی سوالات بر هر دوره ی امتحانی متفاوت است؟

بله بارم بندی نوبت خرداد ماه با نوبت شهریور و دی متفاوت است و با توجه به بارم بندی که در این مقاله منتشر کردیم می توانید این تفاوت را تشخیص دهید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.