نمرات امتحانات نهایی فردا اعلام می‌شود

0 132

نمرات امتحانات نهایی فردا اعلام می‌شود

نمرات امتحانات نهایی فردا اعلام می‌شود

مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش از اعلام نتایج نمرات امتحانات نهایی دانش‌آموزان تا فردا توسط مدارس خبر داد.

محسن زارعی؛ رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش امروز گفت: نتایج امتحانات نهایی دانش‌آموزان امروز به حوزه‌های تصحیح اعلام و فردا توسط مدارس به دانش‌آموزان اعلام می‌شود.

وی افزود: تعداد کل داوطلبان امتحانات نهایی 914 هزار 465 نفر بودند و در کنار حوزه‌های تصحیح اصلی، حوزه‌های تصحیح اقماری شکل گرفت تا دبیران پایه دوازدهم بتوانند برای تصحیح حضور یابند.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با اشاره به اینکه 23 میلیون پاسخنامه تصحیح شد، گفت: برخی از حوزه‌های تصحیح تا پاسی از شب فعال بودند.

زارعی با اشاره به اینکه برای نخستین بار در کشور تصحیح الکترونیک سوالات تشریحی انجام شد، افزود: برگه‌های دانش‌آموزان دو بار به صورت کامل انجام شد و مصححان برگه‌های دانش‌آموزان غیراز استان خود را تصحیح کردند در 65 درصد تصحیح‌های انجام شده، مغایرتی بین نمرات وجود نداشت و در صورت اختلاف یک نمره، نمره بالاتر ثبت می‌شد و در صورت مغایرت بیش از یک نمره، مصحح سوم برگه را تصحیح و نظر نهایی او ثبت می‌شد.

وی گفت: مبنای طراحی سوالات امتحانات نهایی، کتاب درسی و اهداف برنامه‌های درسی بود.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش بیان کرد: اکنون نتایج دانش‌آموزان آماده شده است و تا غروب نتایج را برای روسای حوزه‌های تصحیح ارسال می‌کنیم و می‌توانند به مدارس تحت نظر ارسال کنند و مدیران می‌توانند نتایج را به دانش‌آموزان اعلام کنند.

چگونه به نمره اعتراض کنیم

وی تاکید کرد: دانش‌آموزان اگر به نتیجه معترض بودند، آن را ثبت کنند و توجه داشته باشند حتما به معنای ارتقای نمره نیست و ممکن است تنزل نمره هم داشته باشند بنابراین اگر مطمئن هستند که نمره آنها بالاتر می‌شود، اعتراض را ثبت کنند.

زارعی گفت: فرایند رسیدگی به اعتراضات از فردا آغاز می‌شود و تا روز سه‌شنبه 20 تیر اعتراضات دریافت می‌شود و بعد از آن به هیچ درخواستی رسیدگی نمی‌شود.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش بیان کرد: داوطلبان آزاد می‌توانند از طریق سامانه my.medu.ir سابقه تحصیلی خود را مشاهده کنند و در صورت مغایرت اگر اعتراض داشتند به اداره سنجش مراجعه کنند و در صورت عدم مشکل آن را تایید کنند؛ از هفته بعد هم دانش‌آموزان باید به سامانه مراجعه و سوابق تحصیلی را مشاهده و تایید کنند بعد از آن نمرات دانش‌آموزان و فارغ التحصیلان تراز و نمره کل سابقه تحصیلی تولید و به سازمان سنجش ارائه می‌شود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.