ممنوع شدن به کار بردن نام دانشجو برای دوره دستیاری

0 6

ممنوع شدن به کار بردن نام دانشجو برای دوره دستیاری

ممنوع شدن به کار بردن نام دانشجو برای دوره دستیاری

معاونت آموزشی وزارت بهداشت در نامه مهمی به دانشگاه ها اعلام کرد: دوره دستیاری به عنوان شغل محسوب شده و از به کار بردن لفظ دانشجو برای آن خودداری نمایید.

معاونت آموزشی وزارت بهداشت در نامه مهمی به دانشگاه ها اعلام کرد: دوره دستیاری به عنوان شغل محسوب شده و از به کار بردن لفظ دانشجو برای آن خودداری شود.

دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در این نامه آورده است: «با توجه به ابهام در مفاهیم دانشجو و دستیار بدین‌وسیله اعلام می‌دارد براساس مفاد ماده های ۱، ۳، ۳۴ مصوبات چهل و هفتمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی دستیار به فردی اطلاق می‌شود که با داشتن مدرک دکترای پزشکی عمومی و پذیرش در امتحان ورودی دستیاری جهت آموزش‌های نظری و کسب مهارت‌های عملی در یکی از رشته‌های تخصصی پزشکی طی مدت زمان مشخصی که برای آن دوره از طریق شورای آموزش پزشکی و تخصصی تصویب شده‌است به امر تحصیل آموزش و پژوهش و انجام فعالیت‌های کارورزی اشتغال می‌ورزد.

ضمن این‌که هدف دوره دستیاری تربیت پزشک متخصص و متعهد در رشته‌های مورد نیاز کشور جهت کسب مهارت‌های نظری و عملی، آموزش پزشکی، تعمیمی و گسترش بهداشت در جامعه امور درمانی و انجام فعالیت‌های پژوهشی در راستای پیشبرد دانش پزشکی است.

دستیاران موظفند طبق برنامه‌ای که از طرف گروه آموزشی مربوطه تنظیم می‌شود در فعالیت‌های آموزشی پژوهشی و درمانی ازجمله کلاس‌های نظری، گزارش صبحگاهی، گزارش مرگ‌ومیر و گزارش موردی، ژورنال کلاب، کارورزی های بیمارستانی و درمانگاهی، آزمایشگاهی و کشیک‌های بخش و درمانگاه مربوطه و مأموریت های علمی و طرح‌های تحقیقاتی به‌طور فعال شرکت کنند.

شایان ذکر است براساس مفاد ماده دو قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوبات مجلس شورای اسلامی، پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی، کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای حرفه‌ای و دکترای پیوسته براساس سوابق تحصیلی داوطلب و آزمون‌های سراسری خواهد بود.

لذا با توجه به افراد منظورشده در دوره‌های فوق‌الذکر به‌عنوان دانشجو در مصوبات مجلس شورای اسلامی و نیز وظایف دستیاران رشته‌های تخصصی بالینی پزشکی در دوره‌های مربوطه از جمله آموزش، پژوهش کارورزی و کشیک‌های بخش‌های آموزشی و درمانی ذی‌ربط دوره‌های دستیاری رشته‌های تخصصی بالینی پزشکی به‌عنوان دوره‌ی دانشجویی منظور نمی‌گردد لذا دستور فرمایید هماهنگی ها و اطلاع‌رسانی‌های لازم به عمل آید و در کلیه مکاتبات مربوط صرفاً به لطف لفظ دستیار اشاره گردد.»

به کار بردن نام «دانشجو» برای دوره دستیاری ممنون شدSource link

Leave A Reply

Your email address will not be published.