عدم نیاز به دریافت سوابق تحصیلی در نوبت اول کنکور ۱۴۰۳

0 28

عدم نیاز به دریافت سوابق تحصیلی در نوبت اول کنکور ۱۴۰۳

عدم نیاز به دریافت سوابق تحصیلی در نوبت اول کنکور ۱۴۰۳

معاون آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور تأکید کرد: برای ثبت‌نام نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ میازی به مراجعه به سامانه آموزش و پرورش برای دریافت سوابق تحصیلی نیست.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی صدر با اشاره به فرایند ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 1403، گفت: سوابق تحصیلی داوطلبان توسط وزارت آموزش و پرورش در اختیار سامانه ثبت نام سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و برای ثبت‌نام در آزمون سراسری نوبت اول سال 1403، هیچ گونه نیازی به مراجعه داوطلبان به سامانه‌های وزارت آموزش و پرورش نیست.

وی افزود: لذا داوطلبان صرفا باید به سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org  مراجعه کنند.

صدر همچنین در مورد ثبت‌نام داوطلبانی که به دلیل ثبت‌نام در آزمون سراسری سال گذشته دارای کارپوشه داوطلبی هستند، گفت: این دسته از داوطلبان نیازمند ایجاد کارپوشه جدید نیستند و منحصراً باید نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام کنند و در صورت تمایل امکان ویرایش اطلاعات آنها نیز وجود دارد.

معاون آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور افزود: داوطلبانی که متقاضی پذیرش با نمرات اختصاصی آزمون سراسری سال 1402  هستند لازم است جهت انتخاب رشته و پذیرش در آزمون سراسری سال 1403 حداقل در یک نوبت از آزمونهای سراسری سال 1403 ثبت نام کنند. این دسته از داوطلبان نیازی به شرکت در جلسه آزمون و پاسخ‌گویی به سؤالات آزمون را ندارند.

صدر همچنین در مورد داوطلبانی که تمایل به شرکت در آزمون‌های شناور را دارند، خاطرنشان کرد: در آزمون سراسری سال 1403 آزمون‌های زبان و هنر به صورت همزمان برگزار می‌شود و داوطلبان نمی‌توانند در هر دو آزمون شرکت کنند و باید یکی از این دو گروه شناور را انتخاب کنند ولیکن در صورت تمایل می‌توانند در نوبت اول در یکی از این دو آزمون شناور و در نوبت دوم در آزمون دیگر ثبت‌نام کنند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.