انتشار کلید اولیه سوالات سه آزمون علوم پزشکی 1402

0 117

انتشار کلید اولیه سوالات سه آزمون علوم پزشکی 1402

انتشار کلید اولیه سوالات سه آزمون علوم پزشکی 1402

کلید اولیه سوالات آزمون های ارتقاء دستیاری دندانپزشکی، دستیاری دندانپزشکی، دکتری تخصصی داروسازی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد.

آزمون‌های ارتقا دستیاری دندانپزشکی، دستیاری دندانپزشکی، دکتری تخصصی داروسازی پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۲ به صورت همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شده است.

آزمون دکتری تخصصی رشته‌های داروسازی سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۲ برای نخستین بار از آزمون‌های دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی جدا شد و یک هزار و ۲۰ نفر در آن شرکت کردند.

پس از برگزاری آزمون کتبی، کلید اولیه آزمون در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است و داوطلبان تا آخر هفته فرصت دارند با ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به ثبت اینترنتی اعتراضات خود اقدام کنند.

آزمون دکتری تخصصی رشته‌های داروسازی سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۲ در رشته‌های اقتصاد و مدیریت دارو، کنترل دارو، فارماسیوتیکس، شیمی دارویی، فارماکوگنوزی، زیست فناوری دارویی، سم شناسی، داروسازی بالینی، داروسازی سنتی، داروسازی هسته‌ای، نانوفناوری دارویی، زیست مواد دارویی و شیمی مواد خوراکی و آب شناسی پزشکی برگزار شده است.

ظرفیت اولیه پذیرش در رشته‌های دکتری تخصصی (Ph.D) داروسازی سال ۱۴۰۲ در مجموع ۲۳۵ نفر اعلام شده است که از این تعداد ۱۶۹ نفر ظرفیت عادی و ۶۶ نفر ظرفیت شهریه پرداز هستند.

همچنین سی و هفتمین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی و آزمون ارتقا دستیاران دندانپزشکی به صورت همزمان در روز پنجشنبه ۲۹ تیرماه برگزار شده اند.

در سی و هفتمین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی یک هزار و ۴۸۰ داوطلب در رشته‌های پروتزهای دندانی، آسیب شناسی دهان و فک و صورت، ارتودانتیکس، اندودانتیکس، پریودانتیکس، بیماری‌های دهان و فک و صورت، جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی کودکان، رادیولوژی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی جامعه نگر و مواد دندانی به رقابت پرداختند.

در آزمون ارتقا دستیاران تخصصی دندانپزشکی تعداد ۷۸۲ دستیار تخصصی دندانپزشکی شرکت کرده اند. دستیاران سال‌های اول تا چهارم رشته جراحی دهان و فک و صورت و دستیاران سال‌های اول و دوم سایر رشته‌ها موظف به شرکت در این آزمون بودند.

کلید اولیه این دو آزمون اکنون در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل مشاهده است و و داوطلبان در صورت داشتن سوال یا اعتراض تا پایان هفته فرصت دارند اعتراض و یا سوال خود را به صورت اینترنتی به مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال کنند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.